Czym jest SEO PR?

  • 01.08.2022, 13:00
  • Grupa Tipmedia
Czym jest SEO PR?
Co wspólnego mają SEO i działania PR? Pozornie wydaje się, że to dwie całkowicie różne dziedziny marketingu, okazuje się jednak, że nie tylko mają sporo punktów stycznych, ale również połączenie ich mocy może bardzo korzystnie wpłynąć na widoczność strony. To wieloetapowy proces, którego tajniki i narzędzia warto znać. Wyjaśniamy, o jakiej strategii mowa i w jaki sposób wykorzystać ją w praktyce.

1. Czym jest SEO PR?

2. Z czego składa się SEO PR?

3. SEO PR - efekty

Jeśli nie masz jeszcze doświadczenia w specyficznym obszarze, jakim jest pozycjonowanie wizerunkowe, warto skorzystać z pomocy wyspecjalizowanej agencji. Dlaczego warto zastosować SEO PR w strategii biznesowej swojej firmy - wyjaśnia Funkymedia.

Czym jest SEO PR?

W erze cyfrowej pracownicy zajmujący się public relations muszą myśleć wielotorowo. Aspekt publikowania treści w internecie i optymalizacji stron www jest nie do pominięcia ze względu na możliwości dotarcia do potencjalnych klientów. Czy to oznacza, że PR-owiec musi nagle stać się specjalistą, realizując działania SEO? Oczywiście, że nie. Wystarczy sprawnie funkcjonować w tym konkretnym obszarze.

Połączenie SEO i PR polega na kreowaniu wizerunku marki z wykorzystaniem widoczności strony www. Takie działanie przynosi obustronne korzyści: wzmacnia efekty optymalizacji i pomaga w rozprzestrzenianiu wartościowych materiałów public relations. Dzięki temu content marketing staje się ogromną wartością dodaną przedsiębiorstwa.

Z czego składa się SEO PR?

Zanim zaczniesz działać, opracuj strategię - to nieodłączny element jakichkolwiek działań marketingowych, a SEO PR nie stanowi wyjątku. Określ cel, grupę docelową i zarys dalszego postępowania. Przygotuj wartościowe treści.

Działania SEO PR polegają na:

  • tworzeniu nowego contentu na stronę internetową i jednocześnie pozycjonowanie ich w wyszukiwarce Google,
  • publikacji treści w mediach społecznościowych,
  • przygotowaniu słów kluczowych w oparciu o strategię SEO,
  • pozyskiwaniu linków zewnętrznych,
  • wykorzystanie marketingu szeptanego.

Opcjonalnie wykorzystuje się również działania media relations, które korzystnie wpływają na zasięgi, oraz płatną reklamę w wyszukiwarce internetowej.

SEO PR - efekty

Na jakie efekty można liczyć, jeśli strategia SEO PR zostanie przygotowana i wdrożona odpowiednio? Najważniejsze korzyści to lepsza widoczność w sieci, a tym samym lepsza rozpoznawalność i pozytywny wizerunek. To aspekty, które w bezpośredni sposób przekładają się na pozyskanie klientów i wymierne rezultaty finansowe.

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: